Deltagarlistor Dragracing SM 11-12 Maj 2013

.

ClassName TeamStartNo DrvFName DrvLName DrvCity DrvCountry DrvClub
Competition Eliminator   Jens Eklund Hörnefors SWE SHRA Luleå
Competition Eliminator 3409 Emil Eriksson Sundsvall SWE SHRA Sundsvall
Competition Eliminator ANA 8748 Odd Erik Fossum Fannrem NOR NMK Orkla
Competition Eliminator C/A 4489 Niklas Heikkilä Bålsta SWE Bålsta Car Club
Competition Eliminator 3273 Roger Hyrskylahti Sundsvall SWE SHRA Sundsvall
Competition Eliminator 874 Daniel Jedborn Skellefteå SWE SHRA Skellefteå
Competition Eliminator 4 Lars-Georg Johansson Karlstad SWE SHRA Karlstad
Competition Eliminator   Tommy Leindahl trosa SWE shra eskilstuna
Competition Eliminator 2 PerErik Lindgren Piteå SWE SHRA Luleå
Competition Eliminator 1 Stig Olsson Strömstad SWE Strömstads MK
Competition Eliminator 1150 Stefan Persson Katrineholm SWE Katrineholms MK
Competition Eliminator   Peter Thörnäs Högsäter SWE MDRF
Funny Bike FB13 Hans Eriksson Vallentuna SWE V-Max Club
Funny Bike   Charly Forsberg Storvreta SWE SHRA Uppsala
Funny Bike TF51 / FB16 Rikard Gustafsson Falkenberg SWE Falkenbergs MK
Funny Bike FB88 Janne Gustavsson Norrtälje SWE TwinClub MC
Junior Dragbike JBA17 Jim Forsberg Storvreta SWE SHRA Uppsala
Junior Dragster 3637 Simon Andersson Eslöv SWE jdrf
Junior Dragster 4 Marcus Back Andersson Älvsjö SWE Rod ´n´ Kustom Racing club
Junior Dragster JR/M 5219 Theodor Brandt Stockholm SWE JDRF
Junior Dragster 4230 Simon Brusén Svärdsjö SWE SHRA Lindesberg
Junior Dragster   John Dantanus Borlänge SWE BDRK
Junior Dragster   Elin Heleander Bålsta SWE NDRS Motor Club
Junior Dragster   Patrik Lind Borlänge SWE Borlänge DRC
Junior Dragster   Casper Ljungdahl Ingarö SWE Rod n´kustom
Junior Dragster 5160 Oskar Norling Söråker SWE SHRA Sundsvall
Junior Dragster 5201 Balder Poolsaar Stockholm SWE Rod n Kustom Racing Club
Junior Dragster 4028 Amanda Sjöström-Andersson Sollefteå SWE SMF-Sollefteå
Junior Dragster 425 Emy Tegnemo Norrtälje SWE Rodn kustom
Pro Modified Car 489 Niclas Andersson Näsviken SWE SHRA Sundsvall
Pro Modified Car PM60 Tami Brander Kellokoski FIN FHRA
Pro Modified Car 5 Mats Eriksson Borlänge SWE KAK
Pro Modified Car   Fredrik Fagerström Huddinge SWE Nightcrousers färnäs
Pro Modified Car   Michael Gullqvist Hässelby SWE SHRA Uppsala
Pro Modified Car PM 1959 Jan Gunnarsson Malung SWE Malungs MK
Pro Modified Car 360 Urban Johansson Visby SWE CCSR
Pro Modified Car pm427 Roger Johansson   SWE MDRF
Pro Modified Car 4157 Micke Johansson Husby Rekarne SWE shra eskilstuna
Pro Modified Car PM 19 Tero Laukkanen HOLLOLA KK FIN FHRA
Pro Modified Car 190 Anders Nilsson Älvdalen SWE ccc orsa
Pro Modified Car PM 117 Jöran Persåker Åkers Styckebruk SWE Borlänge DRK
Pro Modified Car 1416 Johan Westberg Farsta SWE SMF Västerås
Pro Modified Car 3523 Mattias Wulcan Linköping SWE shra mantorp
Pro Street 4883 Peter Kihlman Haninge SWE RKRC
Pro Street 4390 Roffe Plahn Enköping SWE EnköpingACC
Pro Street   Seppo Raussi Vantaa FIN FHRA
Pro Street 1386 Peter Trång Dala-Husby SWE SHRA Avesta
Pro Street 4104 Mats Åkerlund Njurunda SWE SHRA Sundsvall
Stock/Super Stock   Urban Arvidson Vilhelmina SWE SMF Dorotea
Stock/Super Stock   Jimmy Arvidsson Harbo SWE SSSA-Motorförening
Stock/Super Stock 4042 Lars Björklund Söderala SWE SMK Söderhamn
Stock/Super Stock 2613 Lars Bodén Hudiksvall SWE NDRS motorclub
Stock/Super Stock   Rolf Cederblad huddinge SWE SHRA Sundsvall
Stock/Super Stock   Uffe Edwardson Kungsör SWE SHRA Eskilstuna
Stock/Super Stock 585 Timo Eronen Mäntsälä FIN FHRA
Stock/Super Stock 2745 Per Fagerström Näsviken SWE SHRA Sundsvall
Stock/Super Stock   Mathias Färm Örebro SWE Gunroad
Stock/Super Stock 616 Kjell Gisslar Rättvik SWE SSSA
Stock/Super Stock 4543 Tomas Kaakinen Borlänge SWE Borlänge Dragracing Klubb
Stock/Super Stock   Ari Körkkö Borlänge SWE Borlänge DR Klubb
Stock/Super Stock   Christer Lidberg Vilhelmina SWE SHRA Umeå
Stock/Super Stock   Bengt Ljungdahl Ingarö SWE Rod n´custom
Stock/Super Stock 661 Jarmo Markkanen Vantaa FIN FHRA
Stock/Super Stock 580 Tarmo Mikkola Mäntsälä FIN FHRA
Stock/Super Stock 591 Iiro Mikkola Mäntsälä FIN FHRA
Stock/Super Stock   Håkan Nordström Falun SWE SSSA
Stock/Super Stock   Lennart Nyling svärdsjö SWE shra lindesberg
Stock/Super Stock   Bo Nylund gottby FIN FHRA
Stock/Super Stock   Markus Svensson Enånger SWE SHRA Sundsvall
Stock/Super Stock 348 Janne Ullberg Luleå SWE shra-luleå
Stock/Super Stock   Erik Wallin Uppsala SWE SSSA
Stock/Super Stock   Robin Westlin Enköping SWE SHRA Lindesberg
Stock/Super Stock   Daniel Williams Northamptonshire GBR Santa Pod Racers Club
Street 10,5 S/3871 Lars Berglund Piteå SWE SHRA Luleå
Street 10,5 3944 Anders Edh Hudiksvall SWE SHRA Sundsvall
Street 10,5 2433 Micael Eriksson Sundsvall SWE SHRA-Sundsvall
Street 10,5 5041 Tony Johansson Junsele SWE Smf Sollefteå
Super Comp   Stian Abell Larsen Gjøvik NOR KNA Vestopplad
Super Comp 5267 Mikael Andersson Bälinge SWE #NAMN?
Super Comp 1100 Leif Andersson Märsta SWE Jakobsbergs BF
Super Comp 4437 Richard Beltramo Linköping SWE SHRA Mantorp
Super Comp 3 Angelica Bäckman Lycksele SWE Lycksele Motorklubb
Super Comp 1633 Albin Frank Umeå SWE Nailheads Umeå
Super Comp SC 5156 Johan Klahr Jönköping SWE SHRA Jönköping
Super Comp 1224 Mikael Nilsson Borås SWE SHRA Borås
Super Comp 5247 Robin Norén Kungsängen SWE Järfälla automobil club
Super Comp 4029 Matilda Sjöström-Andersson Sollefteå SWE SMF-Sollefteå
Super Comp 3733 Lina Wallberg Arboga SWE SMF Västerås
Super Comp   Samuel Yngvesson Vrigstad SWE Feringe HR
Super Gas   Stefan Andersson Borlänge SWE Borlänge dr klubb
Super Gas   Joakim Andersson Kumla SWE SHRA Lindesberg
Super Gas 1339 Bosse Hall Gävle SWE SHRA Lindesberg
Super Gas 4888 Jan Hallman Borlänge SWE Borlänge Dragracingklubb
Super Gas SG/38 Sami Holm 74652 Bålsta  
Super Gas 3875 Daniel Hållestam Mora SWE Mora MK
Super Gas 1232 Erik Jansson Östervåla SWE Club Tierp Motorpark
Super Gas 543 Lars Kjellberg Sigtuna SWE Rod N Kustom
Super Gas 2521 Angelica Larsson Färnäs SWE night cruisers färnäs
Super Gas 309 Annica Larsson Färnäs SWE night cruisers färnäs
Super Gas S/G 3 Gideon Liljegren Linköping SWE SHRA Mantorp
Super Gas SG1254 Håkan Mattsson Järfälla SWE Färnäs AC
Super Gas 311 Jan Rhodin Strömsund SWE DRC Strömsund
Super Gas   Olav Skjervø Skogn NOR Hell Cruisers
Super Gas 2969 Morten Tiainen Dal NOR NAF
Super Gas   Christer Uhlin Malvik NOR Hell Cruisers
Super Street 3924 Tony Aberg Kramfors SWE Club Corvette Sweden
Super Street 3128 Christer Gustafsson Borlänge SWE BorlängeDragracingKlubb
Super Street 7 Simon Gustafsson Borlänge SWE Borlänge DRK
Super Street SST 1618 Tomas Hägg Kramfors SWE ClubCorvetteSweden
Super Street   Johan Stam Hedemora SWE SMF Västerås
Super Street 513 Marie Wallin Uppsala SWE Club Tierp Motorpark
Super Street sst 2 Halvor Överby Grums SWE SHRA Lindesberg
Super Street Bike SSB20 Nils-Ola Andersson Vellinge SWE SRIF
Super Street Bike   Anders Blanck Gävle SWE Gefle MC
Super Street Bike SSB46 Björn Friström Mora SWE Mora Motorklubb
Super Street Bike ssb18 Roberth Häggblom Älvkarleby SWE Gefle MC Klubb
Super Street Bike   Kristoffer Jarbo Mörarp SWE SRIF
Super Street Bike SSB 131 Tommie Johansson Gävle SWE Gefle MC
Super Street Bike ssb 53 Niclas Johansson Torsåker SWE färnäs night cruisers
Super Street Bike SSB40 Pelle Lakmaker Sigtuna SWE Gefle MC
Super Street Bike   Leif Larsson Arbrå SWE Gefle MC-klubb
Super Street Bike SSB220 Kimmo Pulakka Tornio FIN FDBA
Super Street Bike ssb 111 Peter Svensson Alnö SWE SHRA Sundsvall
Super Street Bike SSB11 Nichlas Sverin Färila SWE SHRA Sundsvall
Test & Tune (only FIA & FIM) 3 Michael Callin Södertälje SWE Jakobsbergsbilsportförening
Test & Tune (only FIA & FIM) 4071 Jan Ericsson   SWE smf västerås
Test & Tune (only FIA & FIM) PSB 75 Kenneth Holmberg Åkersberga SWE FHRA Feringe
Test & Tune (only FIA & FIM) ST8 Trond Jostein Høiberget Bøverbru NOR Hawgs Racing
Test & Tune (only FIA & FIM) PRO 5 Mats Jacobsson Tumba SWE skrc
Test & Tune (only FIA & FIM) PSB95 Elvira Karlsson Storvreta SWE SHRA Uppsala
Test & Tune (only FIA & FIM)   Fredrik Kempe Örebro SWE club tierp motorpark
Test & Tune (only FIA & FIM) ST3 Samu Kemppainen Vantaa FIN VMK
Test & Tune (only FIA & FIM) 733 Jukka Köykkä Koskenkorva FIN FHRA
Test & Tune (only FIA & FIM) 7 Mikael Larsson Gävle SWE Club Tierp Motorpark
Test & Tune (only FIA & FIM)   Jonas Larsson Stigtomta SWE SMK Nyköping
Test & Tune (only FIA & FIM)   Martin Larsson Stigtomta SWE Smk Nyköping
Test & Tune (only FIA & FIM) FB81 Marko Leppänen Loimaa FIN Twin Racing
Test & Tune (only FIA & FIM)   Jonnie Lindberg Upplands Väsby SWE Club Tierp Motorpark
Test & Tune (only FIA & FIM) TMFC 3391 Johan Lindberg Upplands Väsby SWE SHRA Uppsala
Test & Tune (only FIA & FIM) 4549 Thomas Lindström Stockholm SWE Club Tierp Motorpark
Test & Tune (only FIA & FIM) ST71 Vesa Lipponen Turku FIN FDBA
Test & Tune (only FIA & FIM) PSB87 Kalle Lyrén Västerås SWE Club Tierp
Test & Tune (only FIA & FIM) 228 Johnny Oksa Nousiainen FIN FHRA
Test & Tune (only FIA & FIM) 1711 Jan Palmqvist Nyköping SWE SHRA Nyköping
Test & Tune (only FIA & FIM) TF9 Patrik Pers Rönninge SWE SHRA Sundsvall
Test & Tune (only FIA & FIM) 4919 Magnus Petersson Nässjö SWE SRIF Malmö
Test & Tune (only FIA & FIM) Pro 1283 Bo Pettersson Solna SWE Bålsta Car club
Test & Tune (only FIA & FIM)   Christian Sagelv Nacka SWE SHRA Mantorp
Test & Tune (only FIA & FIM)   Peter Svensson Sollebrunn SWE SHRA Göteborg
Test & Tune (only FIA & FIM) 384 Jimmy Ålund Norrköping SWE Åby MK
Top Doorslammer 2663 Andreas Arthursson Fors SWE SHRA Avesta
Top Doorslammer TD7 Stefan Carlsson Västerås SWE SMF-Västerås
Top Doorslammer TD 4 Åke Eliasson Köping SWE Gunroad
Top Doorslammer TD 5 Per Granqvist Vaxholm SWE Rod´n Kustom racing club
Top Doorslammer 128 Stefan Holmberg Billesholm SWE smk helsingborg
Top Doorslammer 4567 Victor Jansson Sandviken SWE SMK Söderhamn
Top Doorslammer TD 8 Jan Arne Johnsen Hommelvik NOR Hell Cruisers
Top Doorslammer 3371 Michael Joneskog Falun SWE Night Cruisers Färnäs
Top Doorslammer 875 Lars Järpler Brunskog SWE SMK Trollhättan
Top Doorslammer 195 Jan Egil Kvalvik Stjørdal NOR Hellcruisers
Top Doorslammer 2933 Lenn Lindell Tullinge SWE RKRC
Top Doorslammer   Michael Nord Hindås SWE MDRF
Top Doorslammer 2171 Pierre Rydberg Linköping SWE SHRA Mantorp
Top Doorslammer 3517 Andreas Sjödin Upplands Väsby SWE RKRC
Top Doorslammer T/D 1929 Benny Strand Iggesund SWE SHRA Sundsvall

Facebook

Gilla oss på Facebook och ta del av nyheter, tävlingar och annan information.

www.facebook.com/tierparena

Biljetter

Du kan köpa biljetter direkt i biljettkassa eller boka dina biljetter här på nätet. Köp biljett